KONST / Litografier / Färgserigrafi 13195414
*
nr 1319 5414
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 20:30:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 08:32:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 1319 5414
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 08:32:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29